Anna Staręga

uczenie się

O wyższości nauki skutecznej nad nieefektywną

Strasznie szkoda mi młodych ludzi, którzy swój najlepszy czas w życiu marnują na nieefektywną naukę. Zwykło się narzekać na młodzież, wytykając im lenistwo, brak pasji, bylejakość. Zastanawiam się, czy rzeczywiście tak jest? Czy faktycznie rośnie nam pokolenie nie zmotywowanych, pozbawionych ambicji, roszczeniowych konsumentów? A jeśli nawet tak w jakimś stopniu jest, to czy tylko oni ponoszą za taki stan odpowiedzialność?

Dzieciaki spędzają większość swojego dnia w szkole. Po lekcjach często pędzą na zajęcia dodatkowe. A przecież najważniejsza część obowiązków jeszcze przed nimi! Muszą przecież jeszcze przygotować się do jutrzejszych zajęć. Muszą się UCZYĆ! Łatwo powiedzieć, uczyć się, ale jak? Podstawowym problemem współczesnej młodzieży jest brak umiejętności uczenia się, analizowania treści, selekcji informacji. Najczęściej uczą się na pamięć. Dlaczego? Bo nie wiedzą, że można inaczej. Poziom ich frustracji rośnie, bo włożyli wysiłek, podjęli próbę nauczenia się, a rezultat odbiega od ich oczekiwań. Oceny, które otrzymują nie odzwierciedlają ich zaangażowania. Sytuacja patowa? No niekoniecznie.

Dla wszystkich tych, którzy chcą się uczyć skutecznie, ale nie wiedzą jak to zrobić, mam dobrą wiadomość. Jest metoda, dzięki której można zwiększyć efektywność nauki. To połączenie metody myślenia wizualnego z czytaniem fotograficznym. Absolutnie skuteczna, absolutnie przyjazna naszym psychofizycznym predyspozycjom do przyswajania nowych treści. Jest to metoda uniwersalna, pozwalająca skutecznie nauczyć się historii, biologii, geografii, języka polskiego, języków obcych, matematyki, chemii, fizyki. Jeśli o czym zapomniałam, to możesz mieć pewność, że tego też możesz nauczyć się dzięki tej metodzie.